U toku rekonstrukcija mokrih čvorova u JU Medicinskoj školi Zenica

U JU Medicinskoj školi Zenica u toku je rekonstrukcija  mokrih čvorova čija vrijednost iznosi 123 hiljada maraka. Sredstva za ovu namjenu školi je donirala Vlada ZDK na prijedlog Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK u augustu ove godine.

Škola je izgrađena još 70-tih godina, te mokri čvorovi od tada  nisu renovirani.

Pošto se radovi izvode  da bi se što manje narušavalo izvođenje nastavnog  procesa,  očekivanja su da će do kraja februara 2024. godine svi poslovi renoviranja biti završeni nakon čega će učenici  dobiti bolje uslove tokom boravka u školi.

Ovo je projekat važan za naše učenike, trenutno za 726 učenika, 80 uposlenika, a svakako i za buduće generacije.

U školi je od većih radova ostalo još rekonstruisati salu sa svlačionicama i iskreno se nadamo da će Vlada ZDK iznaći sredstva za bolje i kvalitetnije uslove za učenike i uposlenike kao i prethodnih godina.

I u narednom periodu, menadžment škole nastojat će realizovati niz infrastrukturnih projekata, koji se uglavnom odnose na zamjenu dotrajalog školskog namještaja, a sve s ciljem poboljšanja uslova za odgoj i obrazovanje mladih generacija.