24.10.Međunarodni dan informacija o razvoju

24.10. Međunarodni dan informacija o razvoju

Kako bi skrenula pažnju na razvojne probleme u svijetu i potrebu jačanja međunarodne saradnje za njihovo rješavanje, Opća skupština UN-a usposatavila je Svjetski dan informacija o razvoju koji se obilježava 24. oktobra.

Skupština je procijenila da bi poboljšanje informiranja i mobiliziranje javnog mnijenja, posebno među mladima, dovelo do veće svijesti o problemima razvoja, a time i do podsticanja dejlovanja u području međunarodne suradnje za razvoj.

Međunarodni dan informacija o razvoju obilježili su i učenici I-3 odjeljenja Medicinske škole u Zenici.

Član informatičke sekcije, Sedina Gulamić, je ukazala na moć informacijskih i komunikacijskih tehnologija u iznalaženju novih rješenja za razvojne izazove.