21.03.Dani poezije

Naša profesorica Bosanskog jezika i književnosti Zumreta Hasić, koja je zaposlenica i Srednje muzičke škole u Zenici, sa učenicima u toj školi, a u saradnji sa svojim kolegama, pripremila je prigodan program povodom Dana poezije koji se obilježava 21. 3. 2023. godine.
Kako bi ugođaj bio potpuniji, te umjetničke i univerzalne poruke pronašle svoje sagovornike, naša profesorica nas je pozvala, a svi zajedno su nam iskazali izuzetno gostoprimstvo.
Učenici Srednje muzičke škole briljirali su, ne samo u muzičkoj virtuoznosti, nego i u recitiranju poezije naših najvećih pjesničkih imena kao što su Aleksa Šantić i Musa Ćazim Ćatić, te čitanju svojih autorskih tekstova u kojima opisuju svoje lične doživljaje muzičkih kompozicija koje izvode.
I kako jedan pjesnik reče: “ONO BEZ ČEGA POEZIJA NE MOŽE, TO SU ŽIVOT I SMRT, A ONO BEZ ČEGA ŽIVOT I SMRT NE VRIJEDE, TO JE POEZIJA.”
Naši učenici su bili oduševljeni muzikom, recitacijama i druženjem sa učenicima i profesorima ove škole.
Dok medicinari liječe bolesne, muzičari i umjetnici su tu da nam svima liječe duše.
Zajedno smo sretniji, zajedno smo jači.
Muzička#Medicinska#😀🤩😍❤❤❤

se