20.10.Dan jabuka

🍎🍏Svjetski dan jabuke 🍎🍏 20.10.2022. Dana 20. oktobra 1990. godine u Londonu prvi se put obilježio Dan jabuke. I danas se većinom u Engleskoj organiziraju događanja povodom ovoga dana, ali s vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i u svijetu prihvatile brojne škole, restorani i organizacije predstavljajući tako važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi. Jabuka se smatra jednom od najzdravijih voćnih vrsta pa zato i ne čudi što nosi naziv „kraljica voća“. Poznato je da se svakodnevnim konzumiranjem jabuka može spriječiti pojava mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja. Zbog toga su naše učenice iz III-3 i III-2 zajedno sa profesorom Vedadom obilježile ovaj dan uz pomoć jednog drugara iz I-2.

Želimo Vam sretan Svjetski dan jabuka!