15.04.Dan Armije RBiH

15. 04. 1992. osnovana je Armija RBiH i taj datum se obilježava kao Dan Armije RBIH.

Armija Republike Bosne i Hercegovine je priča o znanim i neznanim junacima, o herojima i našim šehidima, palim borcima i svim građankama i građanima BiH koji su se borili za pravo da živimo, opstanemo i budemo slobodni u svojoj domovini. Da učimo o svojoj kulturi, tradiciji i običajima na svom jeziku i da ih još godinama prenosimo na buduće generacije.

To je priča o kojoj treba pričati svaki dan, a ne samo povodom godišnjice, i naša stalna obaveza je da budemo dostojni žrtava koje su pripadnici ARBiH hrabro i nesebično podnijeli za život i slobodu koju danas imamo.

Tim povodom organizovana je izložba učeničkih likovnih radova u holu naše škole, koji su na sebi svojstven način iskazali poštovanje i važnost ovog dana. Svi radovi nosili su snažne poruke i komisija za izbor najboljih radova imala je jako težak zadatak. Nakon dužeg razmatranja, komisija je donijela jednoglasnu odluku o izboru radova, a učenici čiji su radovi izdvojeni su:

1. mjesto – Hercegović Nejra II-3 ( simbolična nagrada 50KM i slobodan dan)

2. mjesto – Arapović Danis I-7 ( simbolična nagrada 20KM i slobodan dan)

3. mjesto – Islamović Sajra III-3 ( slobodan dan i poklon iznenađenja)

4. mjesto dijele Trebo Sumeja III-7, Pašalić Hana III-1, Eçem Deniz II-1 ( slobodan dan).

Zahvaljujemo se svim učenicima i učenicama na učešću i čestitamo učenicima čiji su radovi pobjednički.

Komisija: Smajlović Nisveta, Redžić Amra, Kovrlija Jelena i Tufekčić Vedad, Ljuca Selma.

Radove možete pogledati na slikama ispod teksta.