10.11.Posjeta izložbi

10.11. sa zadovoljstvom smo prisustvovali izložbi autora Admira Delića na Pravnom fakultetu u Zenici, u svrhu podsjećanja na genocid u Srebrenici. Učenici III7, III6, III5 i III4 su posjetili izložbu uz pratnju naših profesora Hadrović Selvira, Tufekčić Vedada, Ljuce Selme i Bujak Darijana.Drago nam je da smo prisustvovali ovom događaju jer bitno je da nikad ne zaboravimo koliko života je izgubljeno da bismo mi svi danas živjeli normalnim životima. Zahvaljujemo se organizatorima i Pravnom fakultetu što su nas pozvali.

•  Jedno ljeto postalo je zima, tu 8372 zakopanih ima. Mi svake godine u bijeli grad gledamo, tada sva Bosna plače zajedno. Otišla je mladost i ostale su rane, na dušama majke nose svoje drage. Mnogi su prolili krv za ovu zemlju našu, mi nećemo zaboraviti njihovu sudbinu strašnu. Svake godine će se pamtiti 11.7, jer tuga nikada ne blijedi. Svakome se krv u venama ledi, kada pored mezara majka sjedi.