10.11. Sadnja je uspješno obavljena.

Na osnovu poslaničke incijative zastupnika Jasmina Duvnjak, podrške resornog ministarstva, kao i “Šumarsko – privrednog društva ZDK” koje je obezbijedilo sadnice, Medicinska škola je sprovela akciju ‘Kao prvo posadi drvo’. Planirano je na području ZDK da se posade 8372 sadnice, kao sjećanje na žrtve genocida u Srebrenici.
Kroz aktivnosti naših učenika i profesora nastojimo podržati Svjetski dan očuvanja planete i produbljivanje eko svijesti sredine u kojoj živimo i radimo.
Đaci naše škole, članovi Eko pokreta-sekcije, zajedno sa svojim profesoricama Vilma Marković, Jelena Kovrlija i Senada Halilović Avdagić, su zasadili sadnice u dvorišta Doma za stara lica i Staračkog doma sa stacionarom, zajedno sa korisnicima pomenutih ustanova. Iza svega stoji jedna lijepa književna ideja ‘Jedno drvo-jedan život više’. 🌳🌲🌎
Ponosni na učenike i profesore!