Učestvovanje na 2.Svejtskom dječijem forumu

Vrijedni naši učenici
Naša učenica Ehlimana Šabanović je sa još tri učenika učestvovala na 2. po redu Svjetskom djecčijem forumu (World child forum WCF) koji je nastao prije dvije godine kao pandan Svjetskom ekonomskom forumu. Ideja WCF je da se stvori svjetska platforma na kojoj će djeca i mladi iz čitavog svijeta dobiti mogućnost da izraze svoje mišljenje i zauzmu svoje stavove o najbitnijim civilizacijskim pitanjima i odlukama koje svjetski biznismeni i donose najvećim dijelom u ime djece i mladih. Dosada nažalost nepitajući njih za njihovo mišljenje. Naša djeca su imala sreću da sa osnivačem foruma Prof. Bernhardom Hanelom rade na jednom projektu u našoj zemlji i možemo biti ponosni da je naša učenica bila dio foruma koji trenutno obuhvaća više od 40 zemalja svijeta, sa skoro svih kontinenata. Ehlimana je sa svojim kolegicama i kolegama kroz projektnu ideju osnivanja multinacionalnog centra za mlade u centralnoj Bosni izazvala mnogo interesovanja od učesnika foruma.
Čestitamo našoj Ehlimani i ekipi koja je zajedno s njom predstavljala našu BiH.