Maturalna ekskurzija 2024.godine

Piše: Selma Kavazović

Još jedna generacija učenika Medicinske škole Zenica imala je priliku otići na matursku ekskurziju u Španiju, tačnije njih ukupno 102, u pratnji razrednika, profesora, direktorice, a u realizaciji agencije Almy Travel i njihovih zaposlenika, vozača i vodiča i to u periodu od 13. 9. do 23. 9. 2024. godine. Malo je riječi da se opišu sve zemlje, gradovi i turističke atrakcije koje su učenici vidjeli i doživjeli. Oduševljenje je bilo neskriveno, a očekivanje nadmašeno. U našem pohodu proputovali smo kroz šest država, a boravili u četiri, i to- Italija, Francuska, Monako i Španija. Uživali smo u šetnjama, kulturnim znamenitostima i atrakcijama gradova- Verona, Venecija, Milano, Monte Carlo, Cannes, Nica, Barcelona… Glavno odredište nam je bio prijatni morski Loret de Mar u kojem smo proveli četiri nezaboravna dana, okupana suncem, morem i zabavom. Sa svojih putovanja nosimo mnoštvo uspomena, lijepih poznanstava i iskustava i kao što kažu- Svugdje pođi, ali kući dođi. Dočekani smo širokim zagrljajima naših najmilijih sa kojima ćemo podijeliti svoje radosti i doživljaje, a bez njih ovo sve bi bilo nemoguće. Dočekale su nas i obaveze, život ide dalje, biti maturant je lijepo, ali i odgovorno. Inspirisani ljepotom i obogaćeni ogromnim iskustvom nastavljamo dalje, sve do diplome i uspjeha.

Na narednim fotografijama može se vidjeti dio putovanja i ugođaja i kako naš veliki putopisac Zulfikar Zuko Džumhur reče- Samo se slike dugo pamte, a riječi već sutradan promijene svoj red.